Reklam

Dijital dünyada markanız için yapacağınız yatırımlar bir bütünlük gerektirir. Stratejilerinizin planlamasında en önemli ve bitirici hamle dijital reklam olacaktır. İnsanlar artık tabelalara değil internete bakarak yaşıyor. Bir haber okurken, bir video seyrederken yada sosyal medyada gezerken reklamınızla karşılaşmaları o kadar da zor değil.
Medya planlama stratejinizi oluştururken markanızı çeşitli online mecralarda satın alınacak alanlarda gösterilmesini sağlıyor ve yayın sürecini yönetiyoruz. Ziyaretçilerin markanızı ve işinizi daha kapsamlı anlattığınız web sitenize yönlenmeleri için tanıtım stratejileri oluşturarak hedeflediğiniz trafiğe ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.
Dijital tanıtım planlamanızda çeşitli yolları kullanıyoruz.
1- Yerel web sitelerine direk reklam
• Sabit banner reklam
• Hareketli banner reklam
• Haber reklam
2- Arama motorları aracılığı ile reklam
• Arama ağı reklamları
• Görüntülü reklamlar
• Youtube video reklam
• Uygulama için reklam

Dijital reklam, gazete, televizyon, radyo gibi klasik mecralarla karşılaştırıldığında, hem ölçümlendirilebilir olması hem de daha düşük maliyetle daha fazla kitlelere ulaşabilmesi ile ciddi anlamda avantaj sağlamaktadır. İnternet'in son yıllarda kazandığı ivme ile dünya üzerindeki herhangi bir bilgiye en kısa sürede ulaşılabilmesini sağlayan bir kitle iletişim aracı olduğunu düşünürsek; “Internet Reklamcılığı" hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi en etkin şekilde tanıtmanızı sağlayabilecek reklamcılık türüdür.

Internet Reklamcılığı; öncelikle hedef kitleye direk ulaşarak reklamcılığın asıl amacına hizmet eden, çeşitli ölçüm yöntemleriyle reklam verene stratejik önem taşıyacak raporlar sunabilen ve geri dönüşümü belgeleyebilen, diğer mecralara oranla daha direkt çözümler sağlarken bunu çok daha düşük bütçelere çözümleyebilen, oldukça karlı bir yatırımdır.

Internet Reklamcılığı; kolay ölçümlenebilir olması, düşük maliyet ile yüksek görüntülenme oranına sahip olması ve direkt olarak hedeflenen kitleye ulaşmasından dolayı, tüm dünyada reklam verenler tarafından tercih edilen bir reklamcılık dalıdır.