Web Tasarım UI/UX

Dijitalleşmenin önemli araçlarından birisi web siteleridir. İşini sağlam alan işletme sahipleri, web sitenin önemini daha iyi bilirler. Sektöre ve işletmeye göre hazırlanmış, başarılı bir müşteri deneyimi sunan, kolay ve anlaşılır ara yüzlü web siteleri ile başarı için doğru bir adım atmış olursunuz.

Artık eski usül web sitesi yaptırma süreci tarih oluyor. Bir alan adı alıp 3-5 sayfa bir site yaptırmak zaman ve para kaybından ileri gidemiyor. Artık yapay zeka tarafından algılanabilen, ziyaretçi deneyimi ölçümlenebilen ve sürekli optimizasyon çalışması yapılmaya uygun akıllı web siteler kullanılıyor.

Ziyaretçi deneyimi odaklı tasarım ve yapay zeka odaklı optimizasyonlarla başarıya bir adım daha yaklaşacaksınız.

Unutmayın, sosyal medya veya başkalarının platformları sizin kurumsal web siteniz değildir. Kalıcı bir kurumsal web sitesinin yerini hiçbir şey tutamaz.
Kurumların kimliklerini uzaktaki müşterilere aktarmak için en etkili araç web sitesidir. Kendinizi 24 saat boyunca susmadan yorulmadan ifade etmenizi ve rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlayacak tercihlerinizi barındırır. Web sitesi dijital ortamdaki kimliğiniz ve temsilcinizdir.
Web sitesi tasarımında rakiplerinizi geride bırakmanız için sizi kısaca anlatan ve görsellerle desteklenen bir site artık yeterli değildir. Teknolojisi güncel, sadece müşteriye değil ziyaretçilere de hitap eden bir kurgu gerekir.
Başarılı bir kurumsal web sitesi, hizmet ve ürünlerin sunumu yanında kendi sektörü konusunda anlatımlar yapan, dinamik ve güncellenen bir yapıda olmalıdır. İşinize uygun olarak güvenli, talep veya sipariş odaklı, kullanıcıların taleplerine hızlı cevap veren, aramalara hızlı tepki veren bir altyapı ile ziyaretçiyi içine çeken bir tasarıma sahip olmalıdır.
Tasarım, renk seçimi, kolay kullanım, web ve mobil cihazarla kolayca erişim, yeteri kadar detay sayfalarına sahip ve yeterli anlatım araçları ile desteklenmiş olmalıdır.
Kurumlar maliyeti daha uygun olduğu için paket siteler istemesini de anlıyoruz. Kurum olarak bu hizmeti de sunuyoruz. Ancak tavsiyemiz kurumunuza özel bir tasarım talep etmeniz ve web site yönetimini doğru olarak öğrenmenizdir. İçerik oluşturmanın önemini kavramak, arama motorlarının nasıl çalıştığını öğrenmek kaliteli bir web sitesi yaptırmak kadar önemlidir.
Web tasarımda işlev ve teknik ne kadar önemli olsa da tasarımdaki sanat sizi farklı kılacaktır. Taklit eden değil edilen olmak markanızı değerini artıracaktır. Marka saygınlığınızın sürdürülebilirliği için en önemli konudur tasarım.

Özgün içerik

Artık dijital dünya "özgün içerik" çevresinde dönüyor. Strateji olarak içeriği doğru kullanan kurumlar her zaman bir adım önde olacaklar. Bunun ilk sebebi müşteriler ürettiğiniz içeriklerden sizin işinize verdiğiniz değeri, hakimiyetinizi, vizyonunuzu, planlama gücünüzü ve anlatmak istediğiniz bir çok özelliğinizi öğrenirler.

Diğer sebep ise bulunulabilirlik açısından en önemli araç olan arama motorlarının sizi ön plana çıkarması için ele aldığı en önemli kriter olmasıdır. Arama motorları özgün ve doğru kurgulanmış içeriklere çok önem verir. İçerik kurumların ekip olarak kendilerine ve müşterilerine tek dille kendilerini anlatmaları ve kurum bütünlüğünü sağlamaları için de çok önemlidir.

Dijital dünya kopya içeriklerden bir çöplük haline gelirken sizin emek verip üretilmiş içeriklerle ön plana çıkmanız için her zaman yanınızda olacağız. Biraz dikkat ve teknik bilgi ile kendinizi ne kadar kolay ve etkili anlatabileceğinizi görünce siz de şaşıracaksınız.